Logo Jastrzębia

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 9183
W sumie: 147077

News

News zdjęcie id 990

Wspólne kolędowanie w Jastrzębi

30.01.2023

Podczas tegorocznego „Wspólnego Kolędowania” w Jastrzębi wystąpiło wyjątkowo dużo zespołów i solistów. Prawie trzydziestu wykonawców zaprezentowało kolędy i pastorałki. To była kolejna udana impreza zorganizowana wspólnie przez parafię pw. Zwiastowania NMP w Jastrzębi i samorządową instytucję kultury – Gminną Bibliotekę Publiczną w Jastrzębi.

W kategorii artyści indywidualni wystąpili:

Kornelia Buzor, Gabriela Ofat, Milena Machniak, Katarzyna Joniec, Hanna Kucharska Krystyna Rdzanek, Zofia Klocek, Nadia Stanik, Jakub Chrost, Jan Woźniak, Lucjan Rybicki Zofia Woźniak, Bartosz Woźniak, Małgorzata Janas, Aleksandra Woźniak, Marysia Tomaszewska.

W kategorii zespoły:

Koło Gospodyń Wiejskich z Dąbrowy Jastrzębskiej „Aktywne Dąbrowianki”, Jerzy Mróz z wnuczkami Zuzanną, Amelią, Franciszkiem – Trio z dziadkiem, Zespół śpiewaczy z Dąbrowy Kozłowskiej „Dąbrowianki”, Koło Gospodyń Wiejskich w Jastrzębi „Jastrzębianie” , Koło Gospodyń Wiejskich w Lesiowie ,,Raz na Ludowo”, Zespół Ludowy „Owadowianki”, Zespół Ludowy „Małe Owadowianki”, Koło Gospodyń Wiejskich w Mąkosach Starych „Mąkosiaki”, Koło Gospodyń Wiejskich w Goryniu ,,Zacisze Goryń”, Zespół Ludowy „Bartodziejaki”, Koło Gospodyń Wiejskich Wolska Dąbrowa, Chór Parafialny Gaudeamus oraz Schola Parafialna

To wyjątkowe muzyczne spotkanie poprowadził ks. Wojciech Jończyk, zaś Sebastian Głogowski zadbał o oprawę muzyczną. Był to niezwykły wieczór pełen kolęd i pastorałek. Szczególne brawa należą się wykonawcom, którzy po raz pierwszy zdecydowali się zadebiutować na naszym kolędowaniu.

Po zakończeniu występów w świątyni, druga część uroczystości miała miejsce w świetlicy gminnej w Jastrzębi. Wójt Wojciech Ćwierz wspólnie z proboszczem, ks. Grzegorzem Stańczakiem oraz Małgorzatą Skwarek wręczyli dyplomy i upominki wszystkim solistom i zespołom. Na zakończenie na uczestników spotkania czekał gorący poczęstunek.

Organizacji tej wyjątkowo udanej imprezy przyświecał dodatkowy, charytatywny cel, jakim był poranny kiermasz ciast i przysmaków zorganizowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich ,,Nowinki” z Mąkos Nowych, Koło Gospodyń Wiejskich w Bartodziejach nad Radomką, Koło Gospodyń Wiejskich ,,Jastrzębianie” z Jastrzębi, Koło Gospodyń Wiejskich w Maliszowie ,,Maliszowianki” oraz Grupę Aktywnych Mam z Grzmucina oraz zbiórka pieniędzy dla małej Julii, małej mieszkanki gminy Jastrzębia na leczenie i rehabilitację. Dziękujemy za pomoc w akcji strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bartodziejach oraz strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastrzębi.

Wójt gminy zaprasza

Wojciech Ćwierz
wojt@jastrzebia.pl


Godziny przyjęć interesantów:
pon. 09:00 - 16:00

Jastrzębia 110
26-631 Jastrzębia
tel. 48 384-05-05, urzad@jastrzebia.pl


Godziny urzędowania:

pon. 8:00 - 16:00
wt-pt. 7:00 - 15:00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.