Logo Jastrzębia

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 8640
W sumie: 146534

News

News zdjęcie id 823

Konkurs Gospodarczy „Perła Powiatu”

20.03.2022

Starostwo Powiatowe w Radomiu już po raz dziewiąty zorganizowało Konkurs Gospodarczy Starosty Radomskiego „Perła Powiatu”.Nominacje wójta gminy Jastrzębia do udziału w konkursie zyskali:  firma SIAT-KAR Sławomira Karczewskiego z Jastrzębi, Hodowla Ryb i Łowisko „Trzy Stawy” Sylwestra Jabłońskiego z Gorynia oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Lesiowie.

Celem konkursu jest wyróżnienie produktów, firm oraz gospodarstw rolnych z terenu powiatu radomskiego, osiągających najlepsze efekty ekonomiczne oraz produktów tradycyjnych lub innowacyjnych. Kandydatów mogli zgłaszać burmistrzowie i wójtowie z powiatu, organizacje reprezentujące przedsiębiorców i rolników, a także firmy bądź rolnicy w swoim własnym imieniu.

Firma Roku – laureaci i nominowani

W kategorii Firma Roku nominowano 3 podmioty: Zakłady Chemiczne „Bochem” z Pionek, Zakład Masarski „Krawczyk” z Mleczkowa w gminie Zakrzew (zgłoszone przez właścicieli) oraz Zakład Mleczarski FigAnd z Kolonii Wawrzyszów w gminie Wolanów, zgłoszony przez Urząd Gminy w Wolanowie. Laureatem został Zakład Masarski „Krawczyk”.

Mała Firma Roku – laureaci i nominowani

W tej kategorii nominowano 5 podmiotów z bardzo różnych branż. Są to: firma Nexbud Sylwestra Kęski z Gozdu, zgłoszona przez Urząd Gminy w Goździe, Pizzeria & Caffe „Maciejka” Agnieszki Gawin z Marianowic w gminie Zakrzew, zgłoszona przez Urząd Gminy w Zakrzewie, Pizzeria Sorella Grażyny Stanik z Wolanowa, zgłoszona przez Urząd Gminy w Wolanowie, firma SIAT-KAR Sławomira Karczewskiego z Jastrzębi, zgłoszona przez Urząd Gminy w Jastrzębi oraz Producent Blach Dachowych Blachy Minda Marcina Mindy z Iłży, zgłoszona przez tamtejszy Urząd Miejski. Laureatem została firma Nexbud, prowadzona przez małżeństwo Eweliny i Sylwestra Kęsków.

Gospodarstwo rolne – laureaci i nominowani

W tej kategorii nominowano 3 producentów rolnych, specjalizujących się w produkcji roślinnej i zwierzęcej, a mianowicie: gospodarstwo Macieja Majchrzaka z Gulina w gminie Zakrzew, zgłoszone przez tamtejszy Urząd Gminy, Hodowlę Ryb i Łowisko „Trzy Stawy” Sylwestra Jabłońskiego z Gorynia w gminie Jastrzębia, zgłoszone przez tamtejszy Urząd Gminy oraz gospodarstwo Tomasza Wróbla z Jedlanki Starej w gminie Iłża, zgłoszone przez Urząd Miejski w Iłży. Laureatem został Maciej Majchrzak, który prowadzi około 40-hektarowe gospodarstwo, nastawione głównie na produkcję roślinną.

Małe gospodarstwo rolne – laureaci

Zgłoszono tylko jedno tego rodzaju gospodarstwo państwa Beaty i Konrada Łęckich z Błazin Dolnych w gminie Iłża. Ich 16-hektarowe gospodarstwo specjalizuje się w produkcji roślinnej i zwierzęcej, głównie trzody chlewnej.

Produkt Roku – laureaci i nominowani

Zgłoszono 4 produkty: 1 innowacyjny oraz 3 tradycyjne. Pierwszym jest „Farba Eko – Farba Hybrydowa”, stworzona i zgłoszona przez spółkę TK BATO z Pionek. Produkty tradycyjne to: „Zawijoki” przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Lesiowie w gminie Jastrzębia, zgłoszone przez tamtejszy Urząd Gminy, „Tematyczne Ozdoby Świąteczne” przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Ludwikowie w gminie Jedlińsk, oraz „Roladę Ziemniaczaną” przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich w Mokrosęku w gminie Jedlińsk (oba zgłoszone przez tamtejszy Urząd Gminy).  Nagrodę za Produkt Roku otrzymała „Farba Eko – Farba Hybrydowa” z pionkowskiej firmy TK Bato.

Firma przyjazna rodzinie – nominowani i laureaci

To nowa kategoria, która ma promować firmy, które opierają swój model biznesowy na pomocy rodzinom, ale również takie, które wykazują zrozumienie wobec potrzeb rodziny, Nominowano tutaj 2 firmy: Niepubliczne Przedszkole i Żłobek „Gumisiowa Kraina” Teresy Kalbarczyk z Jedlińska, zgłoszone przez Urząd Gminy w Jedlińsku oraz Nadleśnictwo Marcule w Marculach w gminie Iłża, zgłoszone przez Urząd Miasta w Iłży. Laureatem zostało Niepubliczne Przedszkole i Żłobek „Gumisiowa Kraina”  z Jedlińska.

Nagroda specjalna Starosty Radomskiego

Za działania prorozwojowe i proekologiczne oraz aktywną działalność charytatywną i prospołeczną Nagrodę Specjalną otrzymał Zakład Mleczarski FigAND z Kolonii Wawrzyszów w gminie Wolanów.

Wójt gminy zaprasza

Wojciech Ćwierz
wojt@jastrzebia.pl


Godziny przyjęć interesantów:
pon. 09:00 - 16:00

Jastrzębia 110
26-631 Jastrzębia
tel. 48 384-05-05, urzad@jastrzebia.pl


Godziny urzędowania:

pon. 8:00 - 16:00
wt-pt. 7:00 - 15:00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.