Logo Jastrzębia

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2221
W sumie: 2221

News

News zdjęcie id 785

„Spróbujmy razem” - wspólny projekt organizacji społecznych

18.12.2021

W gminie Jastrzębia liderzy organizacji pozarządowych postanowili spróbować razem spotkać się w projekcie szkoleniowym, poznać się, a przede wszystkim podjąć wyzwanie zaplanowania i zrealizowania wspólnego działania. Projekt pn.: „Spróbujmy razem” realizowany jest w partnerstwie Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gminy Jastrzębia „Gościniec” oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje.

W ostatnich dwóch latach na terenie gminy powstało wiele nowych organizacji (głównie kół gospodyń wiejskich) i obserwuje się potrzebę zwiększenia wiedzy członków tych grup w różnych obszarach, a także zorganizowania przestrzeni, w której mogłyby się one lepiej poznać. Jakie potrzeby wysuwały się na plan pierwszy? Przede wszystkim dla realizatorów projektu ważne było przekazanie informacji w formie warsztatowej na temat aspektów prawnych prowadzenia organizacji pozarządowej i przedsięwzięć społecznych, zasady funkcjonowania samorządu i możliwości współpracy organizacji z jednostkami organizacyjnymi orz wyjaśnienie pojęcia ekologii i jej miejsca w przestrzeni lokalnej grupie 12 liderów społecznych, przedstawicielom formalnych organizacji społecznych lub nieformalnych grup z terenu gminy Jastrzębia. Szczególnym efektem tego szkolenia była integracja i wymiana doświadczeń lokalnych liderów i społeczników oraz zaprezentowanie zasobów i umiejętności komunikacyjnych poprzez zaplanowanie i zorganizowanie jednego wspólnego działania. Założone cele udało się zrealizować.

Dzięki wspólnym warsztatom edukacyjnym, zdobytej wiedzy, wspólnym rozmowom, prezentacjom własnych dokonań sześć bardzo odmiennych organizacji, o różnorodnym doświadczeniu i stażu znalazło pomysł i możliwość zrealizowania wspólnego projektu. Już niedługo bo na wiosnę uczestnicy projektu spróbują razem zorganizować rajd rowerowy szlakiem miejsc pamięci w gminie Jastrzębia, a do tego czasu będą pracować w grupie roboczej.

Projekt realizowany w ramach Konkursu „mikroGRANTY mOWES” stanowiącym część projektu „Inkubacja i Wsparcie Ekonomii Społecznej w subregionie radomskim – IWES 3”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz część projektu „Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w subregionie radomskim”, finansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Operatorem mikroGRANTÓW jest Fundacja Fundusz Współpracy.

Wójt gminy zaprasza

Wojciech Ćwierz
wojt@jastrzebia.pl


Godziny przyjęć interesantów:
pon. 09:00 - 16:00

Jastrzębia 110
26-631 Jastrzębia
tel. 48 384-05-05, urzad@jastrzebia.pl


Godziny urzędowania:

pon. 8:00 - 16:00
wt-pt. 7:00 - 15:00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.