Logo Jastrzębia

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2220
W sumie: 2220

News

News zdjęcie id 326

Zebrania sprawozdawcze jednostek OSP

03.02.2020

W dniu 1 lutego odbyły się zebrania sprawozdawcze Ochotniczych Straży Pożarnych w Mąkosach Starych i Bartodziejach. W spotkaniach obydwu jednostek uczestniczyli przedstawiciele zarządu gminnego OSP w Jastrzębi i zaproszeni goście, m.in. wójt gminy Wojciech Ćwierz, bryg. Marcin Ziomek – dowódca JRG 2 PSP w Radomiu i Tomasz Kęska – skarbnik Zarządu OP ZOSP RP w Radomiu, a w spotkaniu z druhami w Mąkosach Starych wziął również udział prezes Zarządu OP ZOSP RP w Radomiu mł. bryg. Paweł Tuzinek - Zastępca Komendanta PSP w Radomiu.

Ochotnicza Straż Pożarna w Mąkosach Starych liczy 22 członków zwykłych. Jej prezesem jest Zygmunt Mąkosa. W strukturach jednostki działa jedenastoosobowa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. W 2019 roku strażacy z Mąkos Starych brali udział w 12 wyjazdach ratowniczych. Wyjątkowym wydarzeniem dla jednostki był zakup nowego samochodu, który został zrealizowany w grudniu ubiegłego roku. Nowoczesny średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki VOLVO FL zastąpi wysłużonego Magirusa. Zakup pojazdu był możliwy dzięki uzyskaniu przez strażaków z Mąkos Starych dotacji ze środków Państwowej Straży Pożarnej, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz dotacji pozyskanej przez Gminę Jastrzębia z budżetu samorządu Województwa Mazowieckiego. Łącznie wartość dotacji wyniosła 760 tys. złotych. Dzięki aktywności strażaków z Mąkos Starych, a zwłaszcza radnego Marcina Mąkosy jednostka pozyskała dodatkowe środki finansowe m.in. z budżetu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które zostały przeznaczone na doposażenie jednostki. Współpraca jednostki z władzami samorządowymi gminy Jastrzębia w 2019 roku przyczyniła się do wykonania ważnego zadania inwestycyjnego, podlagającego na wykonaniu ogrodzenia działki, na której znajduje się remiza. Do jednostki trafiły również materiały marketingowe zakupione dzięki realizacji projektu finansowanego przez Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Do Jednostki OSP w Bartodziejach należy 22 druhów. Prezesem jest Zbigniew Marciniak. W 2019 roku bartodziejscy strażacy uczestniczyli w 15 wyjazdach, w tym 5 akcjach gaśniczych, 5 miejscowych zagrożeniach oraz 5 wyjazdach gospodarczych. W 2019 roku po wielu latach udało się zakończyć regulację stanu prawnego nieruchomości, na której znajduje się budynek remizy. Postanowieniem sądu działka stała się własnością Ochotniczej Straży Pożarnej w Bartodziejach. Dzięki zawarciu umowy użyczenia na rzecz Gminy Jastrzębia budynek został wyremontowany, z przeznaczeniem na Klub Senior + i świetlicę wiejską, która służyć będzie lokalnej społeczności. Ubiegłoroczny remont budynku rozpoczął się od wymiany dachu. Tę inwestycję wsparł samorząd Województwa Mazowieckiego. Główny remont wykonany został w listopadzie w ramach rządowej dotacji na utworzenie Klubu Senior +. Zakres modernizacji objął m.in. ocieplenie budynku i wykonanie elewacji, wymianę wszystkich instalacji i budowę toalet, montaż nowych posadzek oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Wartość dotacji z budżetu Państwa wyniosła 125 tys. złotych.

.

.

 

 

Wójt gminy zaprasza

Wojciech Ćwierz
wojt@jastrzebia.pl


Godziny przyjęć interesantów:
pon. 09:00 - 16:00

Jastrzębia 110
26-631 Jastrzębia
tel. 48 384-05-05, urzad@jastrzebia.pl


Godziny urzędowania:

pon. 8:00 - 16:00
wt-pt. 7:00 - 15:00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.