Logo Jastrzębia

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 9761
W sumie: 33843

News

News zdjęcie id 116

Radośnie i słonecznie na festynie „Święto Rodziny - Jastrzębia 2019”

21.06.2019

 
W niedzielę, 9 czerwca na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jastrzębi odbył się festyn „Święto Rodziny – Jastrzębia 2019”, współorganizowany przez Gminę Jastrzębia i Samorząd Województwa Mazowieckiego. Na gości czekało wiele atrakcji, pokaz koni hodowlanych, zawody strażackie, turnieje sportowe, występy uczniów z gminnych szkół oraz koncerty zespołów muzycznych. Były prezentacje Wojsk Obrony Terytorialnej, Automobilklubu Radomskiego, konkursy BRD oraz pokazy walk zapaśniczych. Nie zabrakło też domowego jadła na bogatych stoiskach kół gospodyń wiejskich. Były rozgrywki sportowe, turniej piłki nożnej i siatkowej. Festyn miał bardzo rodzinny charakter, a uczestnicy imprezy podkreślali wyjątkową atmosferę sprzyjającą integracji mieszkańców. Warto podkreślić wielkie zaangażowanie w organizację imprezy środowisk szkolnych, organizacji społecznych i wszystkich instytucji samorządowych.   
 
Wśród gości imprezy byli m.in.: pani Anna Białkowska, posłanka na Sejm RP, pani Ilona Jaroszek, dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej, pan Marcin Ciężkowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu, spośród radnych powiatu radomskiego z zaproszenia skorzystali: pani Teodozja Bień, pan Ryszard Dziura oraz pan Marian Wikło. Festyn zaszczycili obecnością księża z parafii w Jastrzębi i Lisowie. Byli niemal wszyscy sołtysi i radni naszej gminy z panem Przewodniczącym Rady Gminy w Jastrzębi Józefem Tomalskim, który wspólnie z Wójtem Wojciechem Ćwierzem dokonał otwarcia festynu i powitał jego uczestników. 
 
Festyn rozpoczął się od „V Pokazu koni hodowlanych” pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Przed pokazem miał miejsce gościnny występ zespołu ludowego Bierwiecka Biesiada, którego lider jest wieloletnim hodowcą koni. W prawie dwugodzinnym pokazie kilkunastu hodowców prezentowało klacze i ogiery, a całość została opatrzona wysokiej klasy komentarzem spikerskim pana Jacka Hebdy – Kierownika Wojewódzkiego Związku Hodowców Koni Oddział w Radomiu, głównego organizatora pokazów.  Wszyscy wystawcy otrzymali podziękowania od Wójta Wojciecha Ćwierza i Przewodniczącego Rady Gminy Józefa Tomalskiego oraz pani dyrektor ZSP w Jastrzębi Doroty Żurek. Po zakończeniu pokazu symboliczną statuetkę od władz samorządowych otrzymał pan Jacek Hernik, w dowód uznania za wieloletnią pracę na rzecz środowiska hodowców koni i wielkie zaangażowanie w organizację jastrzębskich pokazów.  
 
Kolejnym punktem programu były efektowne zmagania jednostek OSP z terenu gminy Jastrzębia, które zgromadziły na boisku w Jastrzębi sporą liczbę osób. Wraz z drużynami przyjechały rodziny i sympatycy sportów pożarniczych. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwała komisja powołana przez Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, której przewodniczył mł. bryg. Łukasz Szymański. Sędzią Głównym był Dowódca JRG IV bryg. Grzegorz Wikaliński. W zawodach wzięła również udział Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, działająca przy OSP Jastrzębia, która była jedyna w swojej kategorii. Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. Zawody były okazją do sprawdzenia przygotowania kondycyjnego, mobilności i zaangażowania strażaków poszczególnych jednostek oraz sprawności sprzętu, jakim dysponują. Po odczytaniu przez sędziego głównego protokołu końcowego, wójt Wojciech Ćwierz wspólnie z gminnym prezesem OSP Zbigniewem Marciniakiem i komendantem Jerzym Mrozem, wręczyli kapitanom drużyn pamiątkowe statuetki. Klasyfikacja łączna obu konkurencji przedstawiała się następująco: I miejsce OSP Goryń, II – OSP Bartodzieje, III- OSP Mąkosy Stare i IV – OSP Jastrzębia. Wszystkim gminnym jednostkom należą się ogromne podziękowania za przygotowanie i udział w zawodach oraz zapewnienie wspaniałego widowiska.
 
Występy na scenie rozpoczęły się od prezentacji uczniów w ramach przeglądu artystycznego szkół. Na scenie pojawili się najmłodsi wykonawcy ze szkół publicznych w Jastrzębi, Kozłowie, Woli Goryńskiej, Lesiowie, Bartodziejach, Mąkosach Starych oraz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Owadowie. Przed publicznością zaprezentowali się również młodzi jastrzębscy karatecy trenowani przez pana Karola Piwnickiego, a sportowcy z Radomskiego Klubu „Olimpijczyk” przedstawili bardzo emocjonujące  pokazy walk zapaśniczych, które profesjonalnie komentował prezes klubu pan Ryszard Fałek. 
 
Następnie program dla dzieci przedstawił „Mirek i jego kot”, a przez cały dzień animacje i inne atrakcje dla dzieci zapewniała ekipa „Pana Guzika”. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Jastrzębi zadbał o zajęcia i zabawy dla dzieci: malowanie twarzy i zabawy animacyjne oraz realizację kampanii profilaktycznych. Atrakcjami dla najmłodszych były bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie i wata cukrowa. W gminnym namiocie przez cały dzień serwowany był również bezpłatny poczęstunek dla wszystkich uczestników imprezy.
Intersujący program konkursów przygotowała Szkoła Podstawowa z Kozłowa w programie „Bezpieczna szkoła, gmina i rodzina” we współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z s. w Radomiu oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Radomiu. Natomiast w namiocie Szkoły Podstawowej z Woli Goryńskiej prezentowane były ciekawe pokazy chemiczne.
 
Goście festynu mogli skosztować wiejskich przysmaków na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich z Dąbrowy Jastrzębskiej, Dąbrowy Kozłowskiej i Jastrzębi. Panie i panowie z tych trzech młodych organizacji bardzo dzielnie spisali się w trudnych warunkach niedzielnego upału, przygotowali pyszne potrawy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem i uznaniem uczestników festynu.  
 
Podczas imprezy odbyło się kilka imprez sportowych. Mieszkańcy gminy rywalizowali w turniejach piłki plażowej i piłki nożnej. W turnieju piłkarskim o puchar wójta, rozgranym na boisku o sztucznej nawierzchni, wystąpiło osiem zespołów. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: I  miejsce „JASTRZA FANS”, II – Orły Kojota, III – Stara AKCJA, IV – GKS Goryń, V – Gimnazjum, VI – WCZORAJSI, VII – Brody TEAM i VIII – Mąkosy Stare. Najlepszym strzelcem okaz się Adrian Olczak, a bramkarzem Kamil Kostnera.
W turnieju siatkówki plażowej wzięło udział sześć par. Puchar wójta zdobyli Michał Dróżdż i Patryk Zegarek (Szwagry), którzy w finale pokonali Przemysława Wijatę i Daniela Sobstyla (Wajda Team Kozłów). Trzecie miejsce zajęli: Kacper Machnio i Mateusz Przeniosło (Silwer Wólka Lesiowska), IV – Kacper Wojciechowski i Kacper Sawicki (Wojciechowski Team Jastrzębia) V – Jakub Mazur i Michał Soboń (Owadów – Wólka Lesiowska), a  VI – Kamil Król i Mateusz Kapusta (Kapusta Team Kozłów).
 
Dla licznie zgromadzonej publiczności zagrały miejscowe zespoły muzyczne: rockowa grupa Guzikowce i grające bardziej taneczną muzykę grupy: Vegas z wokalistką Kingą Kilianek i loklana gwiazda NON STOP, a więc duet rodzeństwa Magdaleny i Cezarego Sygockich, znany m.in. z przeboju „Ona wyjątkowa”, a także artyści z białostockiej  grupy SPIKE. Zespół jest znany z takich przebojów jak: „Czary mary”, czy „Czas na lans”. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem TAKT.
 

Wójt gminy zaprasza

Wojciech Ćwierz
wojt@jastrzebia.pl


Godziny przyjęć interesantów:
pon. 09:00 - 16:00

Jastrzębia 110
26-631 Jastrzębia
tel. 48 384-05-05, urzad@jastrzebia.pl


Godziny urzędowania:

pon. 8:00 - 16:00
wt-pt. 7:00 - 15:00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.