Logo Jastrzębia

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2377
W sumie: 2377

Szkoła Podstawowa w Mąkosach Starych


Szkoła Podstawowa w Mąkosach Starych

Mąkosy Stare 80, 26-631 Jastrzębia

Dyrektor: Małgorzata Bednarska

Tel. 48 610-68-15

e-mail: psp.makosy.stare@onet.eu

www.pspmakosy.pl


Szkoła Podstawowa w Mąkosach Starych (podsumowanie 2021 roku)

Dyrekcja, nauczyciele Szkoły Podstawowej w Mąkosach Starych dbają o to, aby uczniowie znajdowali w szkole środowisko wszechstronnego rozwoju osobowego (w wymiarze intelektualnym, psychicznym, społecznym, zdrowotnym, patriotycznym, moralnym i duchowym).

Tworzą szkołę przyjazną dziecku, otwartą na jego potrzeby, bezpieczną, dbającą o dobre obyczaje i współpracującą ze środowiskiem lokalnym. W szkole realizowane są międzynarodowe i ogólnopolskie projekty edukacyjne: „Kreatywny przedszkolak – kreatywne dziecko”, „Piękna nasza Polska cała”, „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, „Ciekawskie pierwszaki”, „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, „Loguj się z głową”. Rokrocznie uczniowie biorą udział w licznych konkursach mając możliwość skonfrontowania swojej wiedzy, zdolności i umiejętności i zdobywając w nich czołowe lokaty: Konkurs Matematyczny „Kangur”, „Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Archimedes”, „Moje spotkania z puszczą”, „Konkurs Plastyczny ''Bezpiecznie na wsi mamy - z KRUS wypadkom zapobiegamy'', konkursy organizowane przez Muzeum Wsi Radomskiej, w których uczniowie szkoły zawsze stają na podium. Ważnym aspektem edukacyjnym i wychowawczym dla szkoły jest organizacja gminnych konkursów „Wesołe myślenie” oraz „Z matematyką na Ty” oraz uczestnictwo uczniów w wielu innych organizowanych na terenie gminy.

Szkoła, będąc cząstką środowiska lokalnego, przygotowuje młodzież do życia w społeczności lokalnej w duchu przekazu dziedzictwa kulturowego i wzmacniania więzi międzypokoleniowych. Organizowane są imprezy z udziałem rodziców i dziadków, od trzydziestu już lat prowadzona jest akcja odwiedzania ludzi samotnych w okresie przedświątecznym, podczas których młodzież obdarowuje seniorów kartami świątecznym, stroikami, upominkami. Działający w ramach struktur Centrum Młodzieżowego Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu Szkolny Klub Wolontariatu współpracuje z Klubem „Senior+” w Mąkosach Starych: odbyło się spotkanie z podróżnikiem p. Piotrem Gierasińskim a z okazji Dnia Seniora wolontariusze przygotowali i pokazali w Klubie program artystyczny. Była to znakomita okazja do integracji międzypokoleniowej. Jednocześnie SKW współpracuje z lokalnym schroniskiem „Kocham Psisko” (zbiórka karmy, wyprowadzanie zwierząt na spacery), Ogrzewalnią dla ludzi bezdomnych w Radomiu (zbiórka środków czystości, żywności dla potrzebujących). Szkoła bardzo chętnie włącza się w akcje organizowane przez inne podmioty: festyn „Szczepimy się z KGW”, warsztaty rękodzielnicze dla Szlachetnej Paczki w Jastrzębi, Streetworkerzy Caritas Radom - zbiórka żywności dla osób bezdomnych, „Paczka dla rodaka i bohatera na kresach” – zbiórka produktów żywnościowych dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie, „Obrońcom granicy”, „Oczyść dom i świat z elektrośmieci” i „Solidarni z Afganistanem”. W szkole działa Szkolny Klub Sportowy w ramach Unii Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza. Uczniowie klas III-VIII mają możliwość doskonalić swoje umiejętności techniczne w grach a także aktywnie spędzić czas wolny od zajęć.


.

..

 

.

Wójt gminy zaprasza

Wojciech Ćwierz
wojt@jastrzebia.pl


Godziny przyjęć interesantów:
pon. 09:00 - 16:00

Jastrzębia 110
26-631 Jastrzębia
tel. 48 384-05-05, urzad@jastrzebia.pl


Godziny urzędowania:

pon. 8:00 - 16:00
wt-pt. 7:00 - 15:00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.