Logo Jastrzębia

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 20418
W sumie: 176762

Szkoła Podstawowa w Bartodziejach

Szkoła Podstawowa w Bartodziejach

Bartodzieje 18, 26-631 Jastrzębia

Dyrektor: Sławomir Kapusta

tel. 48 610-66-08

e-mail: pspbartodzieje21@op.pl

www.spbartodzieje.pl


Szkoła Podstawowa w Bartodziejach (podsumowanie 2021 roku)

Rok 2021 to okres zdalnego, hybrydowego i stacjonarnego nauczania. Niezależnie od formy kształcenia dążono do osiągania celów edukacyjnych oraz priorytetów wynikających ze sfery wychowawczej. Dbano o wszechstronny rozwój uczniów w różnych aspektach.

Przygotowywano i przeprowadzano konkursy w różnorodnej formie, starając się angażować wszystkich uczniów. Zaproponowano zmagania plastyczne o tematyce ekologicznej na okoliczność Światowego Dnia Ziemi, a także konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną z życzeniami w języku niemieckim. Nie zabrakło chętnych do wykonania oryginalnej palmy świątecznej. W trosce o wychowanie w duchu patriotyzmu ogłoszono konkurs patriotyczny z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą historyczną, jak również mogli zabłysnąć przygotowując ciekawą prezentację czy portret króla.

Zorganizowano próbne egzaminy ósmoklasisty, dokonano ich analizy i opracowano wnioski do dalszej pracy. Odbywały się stacjonarne konsultacje z przedmiotów egzaminacyjnych dla uczniów klasy ósmej, które cieszyły się zainteresowaniem. W maju, zgodnie z wszelkimi procedurami i wytycznymi przeprowadzono egzaminy ósmoklasisty.

Wznowiono realizację projektu unijnego „Szkoła XXI w. w miejscowości Bartodzieje”. W trybie nauki stacjonarnej odbywały się poszczególne zajęcia. Zaplanowano wizytę studyjną do Studenckiego Klubu Jeździeckiego w Lesiowie. Uczniowie uczestniczyli także w wycieczkach: do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie i Muzeum Leonarda da Vinci w Podzamczu. Miały miejsce również klasowe wyjścia okolicznościowe: do kina, na kręgle i do centrum rozrywki Hula Park.

Zadbano o edukację ekologiczną zachęcając uczniów do udziału w corocznej akcji „Sprzątanie świata”, której towarzyszyło hasło „Myślę, więc sprzątam”. Uświadamiano uczniów w kwestii bezpieczeństwa organizując próbną ewakuację z budynku szkoły, mającą na celu sprawdzenie stopnia przygotowania do działań w sytuacji zagrożenia np. pożarem. Położono także nacisk na integrację społeczności szkolnej ze środowiskiem lokalnym. Służył temu udział w przedsięwzięciu „Bartodziejskie wykopki”. Zachęcano do okazywania troski zwierzętom z okolicznego schroniska m.in. poprzez zbiórkę karmy. Zgodnie z wieloletnią tradycją przystąpiono do przedsięwzięcia charytatywnego „Góra Grosza”. Uczczono Dzień Komisji Edukacji Narodowej poprzez zaangażowanie uczniów do udziału w uroczystej akademii. Kolejny raz włączono się do akcji patriotycznej „Szkoła do hymnu”, promowanej przez MEiN, jednoczącej społeczność podczas obchodów Święta Niepodległości.

Dzięki staraniom Dyrektora szkoły doposażono poszczególne sale w komputery stacjonarne oraz pozyskano znaczne fundusze na stworzenie nowoczesnej pracowni chemicznej, fizycznej, biologicznej i geograficznej. W okresie wakacyjnym zadbano o górny korytarz. Położono panele podłogowe, usunięto kraty, dzięki czemu pozyskana została dodatkowa przestrzeń. Wymieniono także drzwi do poszczególnych sal lekcyjnych. Działania te wpłynęły na poprawę wizerunku placówki. Na terenie szkoły, z inicjatywy Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy Jastrzębia, przy wsparciu finansowym samorządu Województwa Mazowieckiego, powstało wielofunkcyjne boisko. Oficjalnego otwarcia obiektu dokonali zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in. jego pomysłodawcy i fundatorzy. Wydarzenie zgromadziło całą społeczność szkolną.

Wójt gminy zaprasza

Wojciech Ćwierz
wojt@jastrzebia.pl


Godziny przyjęć interesantów:
pon. 09:00 - 16:00

Jastrzębia 110
26-631 Jastrzębia
tel. 48 384-05-05, urzad@jastrzebia.pl


Godziny urzędowania:

pon. 8:00 - 16:00
wt-pt. 7:00 - 15:00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.