21 czerwca 2018. imieniny: Alicja, Marta, Alojz
Czcionka:   A+ A- 
kontrast
bip
Niewidoczne

Trzecia Rodzinna Majówka już za nami!

W niedzielę 14 maja 2017 roku w pięknej słonecznej aurze i przy licznie zgromadzonej publiczności „Rodzinną Majówkę w Jastrzębi” rozpoczął Regionalny Pokaz Koni, którego głównym organizatorem jest Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Warszawie Oddział
w Radomiu
. Do pokazu przystąpiło 14 wystawców, z tego 7 z terenu gminy Jastrzębia. Właściciele z dumą i gracją prezentowali piękne klacze i ogiery, a fachowy komentarz pokazu zapewnił Pan Jacek Hebda – dyrektor radomskiego oddziału WZHK.

Wszystkie konie podczas pokazu zostały odznaczone przez przedstawicieli Wojewódzkiego Związku Hodowców Koni a Pani Elżbieta Zasada Wójt Gminy Jastrzębia wręczyła wystawcom dyplomy za udział w pokazie.

 Na placu szkolnym  zostały ustawione stoiska promocyjne gminnych jednostek tj. Urzędu Gminy, Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który  realizował kampanię profilaktyczną „Postaw na Rodzinę” i „Rodzina na Tak”. W ramach akcji pracownicy GOPS oraz wolontariusze z Publicznego Gimnazjum w Jastrzębi prowadzili animacje, zabawy i konkursy dla dzieci.

Podczas tej rodzinnej imprezy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
w Radomiu prezentowało ofertę kształcenia w Medycznej Szkole Policealnej. Zwiedzający mogli również skorzystać z masażu dłoni wykonywanego przez uczniów MEDYKA 
z kierunku „technik masażysta”

Ponadto na terenie szkolnym były dostępne  stoiska gastronomiczne, handlowe oraz odbywał się kiermasz kwiatów i roślin ogrodowych.

W tym roku podczas majówki Komenda Miejska Policji prowadziła edukację i konkursy
w zakresie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. W tych działaniach nie zabrakło rozdawania wśród uczestników imprezy, szczególnie dzieci, elementów odblaskowych  takich jak opaski, kamizelki czy światełka. Dużym zainteresowaniem cieszyło się znakowanie rowerów prowadzone przez funkcjonariuszy Policji. Dobra pogoda pozwoliła na liczne przybycie rowerzystów.

Na najmłodszych czekały nieodpłatne  atrakcje tj. wata cukrowa, dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne, malowanie twarzy i  balonowe zoo.

Po oficjalnym powitaniu uczestników majówki przez Wójta Gminy – Elżbietę Zasadę występy na scenie rozpoczęła Gminna Orkiestra Dęta, a następnie prezentowali się uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Jastrzębia oraz przedszkolaki, podziwiani przez swoich rodziców, dziadków oraz uczestników majówki. Dla małych artystów słodki poczęstunek zapewniła Gminna Biblioteka Publiczna w Jastrzebi.

Liczną publiczność zgromadził występ zespołu Klenczon Projekt, który tworzą muzycy, występujący w zespole Ex Czerwone Gitary. W ich wykonaniu można było usłyszeć
i zanucić takie szlagiery jak:
„Kwiaty we włosach”, „Wróćmy na jeziora”, „Matura”, „Nie zadzieraj nosa”, ”Nikt na świecie nie wie”,  „10 w skali Beauforta”, „Tak bardzo się starałem” czy  „Biały krzyż”.

Po tej muzycznej podróży w przeszłość przyszła pora na gwiazdę muzyki disco polo. Zespół MIG przyciągnął tłumy i bawił publiczność w ponad godzinnym koncercie. Artyści rozdawali płyty,  a po występie  członkowie zespołu  rozdawali autografy i pozowali do wspólnych zdjęć.

Po koncercie zespołu MIG  z publicznością pożegnał się duet prowadzących tj.  Krzysztof Witek i Artur Szyk, a scenę przejął zespół Fair Play, z którym tańce pod chmurką  trwały do godziny 22.00.

Serdecznie dziękujemy za liczne przybycie i rodzinną atmosferę!

Zapraszamy za rok!

URZĄD GMINY JASTRZĘBIA

Jastrzębia 110, 26-631 Jastrzębia
tel. 48 384-05-05
fax: 48 484-05-04
urzad@jastrzebia.pl

GODZINY URZĘDOWANIA

poniedziałek               8:00 - 16:00
wtorek-piątek              7:00 - 15:00

Rachunek bankowy:

Poludniowo-Mazowiecki BS w Jedlinsku
40 9132 0001 0000 3768 2000 0010